KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13931032
nr 1393 1032
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 82. Olja på duk, 30x45cm, yttermått inklusive ram: 39x52cm
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 26 april 2021
kl 18:48:40
1.200 kr
1.500 kr
1.800 kr
- Klassiska
26 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Carl Ewald Lönngren
Läs mer om Carl Ewald Lönngren